vytlačiť stránku

Strecha odolná víchrici

21.11.16

So strechou od Bramacu sa víchrice báť nemusíte!

Počasie sa stáva v súčasnej dobe stále extrémnejším. Jedným z jeho prejavov aj u nás v mnohých regiónoch na Slovensku sú časté víchrice.

Pravidelne sme v správach svedkami havarijných udalostí so strhnutými strechami domov. Najčastejšie postihnutými sú najmä ľahké plechové krytiny, ale škody sa nevyhnú ani robustným škridlovým strechám:

   

 

 

 

 

 

Silný vietor pôsobí na krytinu dvomi spôsobmi – tlakom na náveternej strane, ale aj ťahom (saním) na opačnej záveternej strane strechy. Výsledkom býva vytrhaná krytina, alebo celkom strhnutá a odfúknutá strecha.

Aby strecha odolala tomuto typu záťaže, nestačí len, aby bola krytina sama o sebe odolná. Musí byť aj v ploche správne uchytená ku krovu:

  

 

 

 

 

 

Bramac z tohto dôvodu pripravil program, vďaka ktorému vám vie ponúknuť strechu odolnú víchrici. Podľa geografickej polohy domu, jeho nadmorskej výšky a tvaru strechy vieme naplánovať prichytávanie škridiel v ploche tak, aby strecha zvládla bez poškodenia až 50-ročný vietor, ktorý by sa mohol vyskytnúť v danej oblasti.  Stačí neveľká investícia do dodatočného prichytávania škridiel a vďaka nej získate istotu výrazne zvýšeného bezpečia vášho domova.

Ak vás táto ponuka zaujala, stačí nám poslať vypísaný vstupný formulár pre výpočet strechy, ktorý nájdete tu:

http://www.bramac.sk/hlavna-navigacia/bezplatny-servis/vypocet-ceny-strechy.html

Na základe neho vám pripravíme výpočet všetkých potrebných prvkov strechy Bramac vrátane prehľadnej schémy umiestnenia príchytiek - viď. ukážka:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrála a výrobný závod BRAMAC

BRAMAC - strešné systémy, spol. s r.o.

Mojmírovská 9

951 12 Ivanka pri Nitre

Slovensko

Tel.: 037/692 00 00

Fax: 037/692 00 13

E-Mail: infosk(at)bramac.com

Web: www.bramac.sk

Kontaktný formulár