vytlačiť stránku

Ako je to s hmotnosťou

Hmotnosť nie je rozhodujúca

Často skloňovanou vlastnosťou pri výbere krytiny je hmotnosť. Stavebníci sa obávajú, či im pôvodný krov unesie novú krytinu. Ak bola však doteraz na streche pôvodná pálená krytina, môže byť bez problémov vymenená za škridly Bramac, pretože jej hmotnosť na m2 je rovnaká.

Hmotnosť strechy neurčuje len samotná krytina, ale aj hmotnosť strešných lát, kontralát, tepelnej izolácie a pôsobiacich poveternostných vplyvov (sneh, ľad, dážď, vietor). Len samotný sneh môže pôsobiť na krytinu zaťažením 200kg/m2. Pri priemernej ploche strechy 200 m2 je to záťaž až 40 ton (čo je hmotnosť tanku), ktorá pôsobí na krytinu a krov.

Krov musí byť preto dostatočne dimenzovaný bez ohľadu na hmotnosť krytiny. Taktiež pri krytine nie je až tak dôležitá hmotnosť ako jej robustnosť, ktorá musí takúto záťaž zniesť. V tomto je Bramac najlepší.

BRAMAC MAX vhodné riešenie pre rekonštrukcie

Aj pre prípady, keď treba brať do úvahy hmotnosť strechy, má Bramac riešenie. Bramac Max je najľahšou strešnou krytinou spomedzi všetkých pevných krytín na trhu. Väčší rozmer krytiny znamená použitie menšieho počtu lát, rýchlejšiu pokládku a hlavne menšiu hmotnosť na jeden štvorcový meter (až o 18-20%)!

Centrála a výrobný závod BRAMAC

BRAMAC - strešné systémy, spol. s r.o.

Mojmírovská 9

951 12 Ivanka pri Nitre

Slovensko

Tel.: 037/692 00 00

Fax: 037/692 00 13

E-Mail: infosk(at)bramac.com

Web: www.bramac.sk

Kontaktný formulár